UMOWA PROGRAMOWA

PRZYWRÓCENIE POPRZEDNIEGO WIEKU EMERYTALNEGO

006

Przywrócimy wiek emerytalny 60 i 65 lat, z możliwością kontynuowania pracy, dla tych, którzy tego zechcą

500 ZŁ NA KAŻDE DRUGIE I KOLEJNE DZIECKO

005

Pomożemy polskim rodzinom, przekazując miesięczne wsparcie 500 zł na drugie i każde następne dziecko oraz na pierwsze dziecko w rodzinach uboższych.

PODNIESIENIE KWOTY WOLNEJ OD PODATKU DO 8 TYS. ZŁ

007

Zwolnimy od podatku najniższe zarobki i emerytury.

USZCZELNIENIE SYSTEMU PODATKOWEGO

011

Podczas rządów PO wydajność podatkowa spadła z 17.1% do 14%

OPODATKOWANIE SKLEPÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH PODATKIEM OBROTOWYM

013

Ograniczymy nieuczciwą konkurencję zagranicznych sieci handlowych

PODATEK BANKOWY

014

Przeprowadzimy repolonizację banków

Pozostałe postulaty:

  • Uczynimy służbę zdrowia dostępną dla obywateli.
  • Odbudujemy przemysł i wzmocnimy polskie rolnictwo. Dzięki temu możliwy będzie taki rozwój gospodarczy, który przełoży się na wyższe zarobki obywateli.
  • Przeszłość jest kluczem do przyszłości. Przywrócimy naukę historii i wiedzy obywatelskiej w szkołach średnich, przekonamy młodych Polaków, że mają powody być dumni z dorobku poprzednich pokoleń, utrwalimy pamięć naszych zwycięstw, w tym zasługi wielkiego ruchu społecznego „Solidarność”.
  • Fundamentem naszej cywilizacji jest chrześcijaństwo. Nie pozwolimy znieważać naszej tradycji, ani deprawować naszej młodzieży.
  • Przywrócimy odpowiedzialności polskiego państwa za wykształcenie młodych obywateli, podniesiemy prestiż zawodu oraz dochody nauczycieli, ograniczymy biurokrację w szkołach, podniesiemy poziom wykształcenia konieczny dla przyspieszenia rozwoju Polski.
  • Zainwestujemy w nowe miejsca pracy i tanie budownictwo mieszkaniowe, które pomogą powstrzymać emigrację młodych Polaków i zachęcą do powrotu tych, którzy już wyjechali.
  • Odbudujemy pozycję Polski w świecie, rozszerzymy współpracę państw Europy Środkowej i Wschodniej, wzmocnimy polską armię i usprawnimy działanie polskiej policji.

KONWENCJA PROGRAMOWA PiS - Katowice 05.07.2015

Ogrody Zimowe, szkło inteligentne, priva light, tarasy, elewacje drewniane, oranżerie, werandy, przeszklenia winter garden