PiS jest gotowe do politycznego porozumienia w sprawie Trybunału

Permalink 0
Kompromis polityczny mógłby polegać na przykład na tym, że rozpoczniemy prace nad nową ustawą, która uporządkuje wątpliwości narosłe wokół Trybunału Konstytucyjnego – o tym mówił w Jedynce poseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, był pytany, czy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia 2015 będzie wykonane, czy nie? – Moim zdaniem odnosi się ono do sytuacji sprzed wyboru i zaprzysiężenia sędziów Trybunału Konstytucyjnego – mówił gość magazynu „Z kraju i ze świata”.

Poseł PiS przyznał, że są różne opinie w tej sprawie. Część konstytucjonalistów uważa, że trzeba wykonać wyrok TK i zaprzysiąc sędziów wybranych wcześniej. Ryszard Terlecki powiedział, że PiS też prezentował opinie naukowców.

Spór o interpretację prawa i sytuacji TK tymczasem trwa. – Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do politycznego porozumienia – zaznaczył poseł PiS, dodając że oferowano to opozycji podczas spotkania u prezydenta.

Ryszard Terlecki stwierdził, że słyszał o tym, iż prezes Rzepliński na spotkaniu z nowo wybranymi sędziami Trybunału powiedział, że najlepiej byłoby, gdyby trzej poprzedni sędziowie ustąpili. Poseł PiS dodał, że ustąpić powinien i prezes Rzepliński. Natomiast opozycja chce zupełnie innego rozwiązania, by odeszło pięciu sędziów wybranych przez PiS.

Co będzie, jeśli 9 grudnia TK uzna, że nowa ustawa, autorstwa PiS, jest niekonstytucyjna? O tym więcej w audycji Jedynki. Rozmawiano także o ustawie budżetowej, podatku bankowym i jego możliwych konsekwencjach.

Źródło: www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1554411,Posel-PiS-jest-gotowe-do-politycznego-porozumienia-w-sprawie-Trybunalu

Komentarze zostały wyłczone.

Ogrody Zimowe, szkło inteligentne, priva light, tarasy, elewacje drewniane, oranżerie, werandy, przeszklenia winter garden